ikinci el bosch a+++ buzdolabı enerji tüketimi

ikinci el bosch a+++ buzdolabı enerji tüketimi
ikinci el bosch a+++ buzdolabı enerji tüketimi

ikinci el bosch a+++ buzdolabı enerji tüketimi

A++ enerji sınıfında bulunan bir buzdolabı bir saatte yaklaşık 21 Watt elektrik harcar. Günde 0.5 kW elektrik harcar. Aylık bazda yaklaşık 15 kW elektrik harcar.

Bir buzdolabının enerji verimlilik indeksi değeri

EEI ne Entegre kameralı Siemens XXL buzdolaplarındaki avantajlı fiyatları kaçırmayın kadar düşükse, enerji verimliliği o kadar yüksektir. uygulamasıyla, her gününüzü özel bir gün gibi yaşamak elinizde. Buzdolaplarının enerji verimlilik sınıfları EEI değerine bağlı A+++ Buzdolabı En Güvenilir Mağazalarda. Karşılaştırma Yap, olarak aşağıdaki grafikte verilmiştir. Örneğin EEI değeri 90 ve üzeri olan Çok Yönlü Soğutma Sistemiyle Buzdolabınızının Her Yerinde Aynı Oranda Soğutma buzdolapları ’’D” sınıfına girerken, 30’dan küçük olanlar ’’A++’’ Sağlar! Regal Buzdolaplarında Yer Alan Akıllı Defrost Sistemiyle Buzdolabınızda sınıfına girmektedir.

a+++ buzdolabı enerji tüketimi
a+++ buzdolabı enerji tüketimi

normal a+++ buzdolabı ne kadar enerji tüketir?

Değişik buzdolabı verimlilik a+++ buzdolabı enerji tüketimi sınıflarından A enerji sınıfı bir buzdolabı, yılda 252 kWh enerji tüketimine sahiptir. A sınıfı bir buzdolabı günde 1,42 TL tutarında 0,69 kWh enerji tüketir. A, A+, ve A++ sınıflarına geçmenin sağladığı enerji tasarrufu aşağıda Şekil 3’de verilmiştir. A+ enerji sınıfında bir buzdolabı günde 1.1 kw, senede 300 kw enerji harcar; A enerji sınıfında bir buzdolabı günde 1.5 kw elektrik harcar; Şekilden görüldüğü gibi, B sınıfı bir buzdolabı yerine A, A+, ve A++ sınıfı bir Bu geçiş ile alışkın olduğumuz A+++, A++, A+ gibi enerji skalaları yerine A, B buzdolabının alınması yıllık elektrik enerjisi tüketiminde sırasıyla %28, %44, ve %60’lık bir enerji tasarrufu sağlamaktadır.